Co zrobić ze swoimi oszczędnościami.

  • Posted on: 18 January 2017
  • By: admijn

Wiele osób może się zastanawiać co tak właściwie należy zrobić ze swoimi oszczędnościami. Zgromadzona kwota na koncie nie może przynosić żadnych korzyści. Inwestycja w jakiś produkt o jakim się nie ma żadnego pojęcia nie może przynieść zbyt dużo dobrego. Trzymanie swojego kapitału w domu jest także niebezpieczne. Zawsze może dojść do kradzieży. Zamiast tego można pomyśleć o tym, aby zdecydować się na lokatę. Taki produkt bankowy składa się tak właściwie z określonych plusów i minusów. Warto się z nimi zapoznać.

Najlepsze lokaty mogą się składać ze swoich ściśle określonych korzyściach. O jakich w tym przypadku należy powiedzieć? Z pewnością do tych najważniejszych warto zaliczać, różnorodność, kontrolę, gwarancje, niewielki próg otwarcia lokaty, prostota ofert, niezbyt duży nakład pracy przy zdobyciu zysku. Dlaczego lokatę można określać hasłem różnorodność? Przede wszystkim związane jest to z tym, że może istnieć dość spora liczba rozwiązań. W tym przypadku najważniejsze należą do dynamicznych, pieniężnych, dwuwalutowych lub rentierskich. Z pewnością nie każdy bank będzie dysponować możliwością założenia każdego typu. Jednak ta wszechstronność może dać gwarancje wyboru jak najlepszego rozwiązania. Mały próg oszczędności to przede wszystkim świadomość tego, że lokatę bez większych trudności można założyć z niezbyt dużym kapitałem. Bardzo często dotyczy to kwoty około 500zł. Następny plus jakim będzie się charakteryzować lokata to oczywiście gwarancja. Wszystko jest to możliwe ze względu na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Nikt nie może mieć większych problemów z założeniem lokaty. W tym celu potrzebny jest jedynie podpis.

Minusy jakie mogą występować w przypadku lokaty to oczywiście występujący tutaj podatek belki. Kwota zarobiona w banku musi mieć odprowadzoną stawkę podatku 19%. Jeśli chodzi o obecne oprocentowanie tego sposobu to stawka nie jest zbyt duża. Z kwoty na lokacie nie można korzystać ponieważ występować będzie jej zamrożenie. Wybranie pieniędzy oznacza tak właściwie utratę wszystkich uzbieranych odsetek. Nie należy się na to decydować ponieważ cały % z lokaty zostanie zerwany. Decydując się na lokatę należy pomyśleć o tym, aby tak naprawdę nie wybierać jej przez pewien okres czasu.